Milí rodiče,

nabídka aktivit je určena pro předškoláky, pro které ze zákona vyplývá povinnost účastnit se distančního vzdělávání, ale využít je můžete i pro děti mladší.

Naše nabídka distančního vzdělávání je v souladu s principy předškolního vzdělávání. Naším cílem je ani Vás ani Vaše dítě nepřetěžovat, nenudit a neunavovat zbytečnými úkoly. Nabízet činnosti, které budou dětem přinášet radost.

Různé náměty na činnosti nebo návody, jak můžete děti vzdělávat doma, najdete na webové stránce školy https://www.mshostoun.com/  a Facebooku naší školky, k tomu je ale nutné založit si vlastní účet a požádat o přijetí do skupiny. 

Nabízíme individuální konzultaci s třídními učitelkami k domácímu vzdělávání - o tom, co se vám společně doma daří, nedaří; s čím potřebujete poradit, na co se zaměřit.

Prostřednictvím e-mailu Vám budeme pravidelně zasílat pracovní listy. Pokud nemáte doma tiskárnu, můžete se domluvit s třídní učitelkou na jiné možnosti předání textu, volejte nebo pošlete sms na č.720 963 185.

Co je třeba udělat? Vytvořte společně s dětmi "vlastní portfolio"

Jak na to? Děti si do krabice, šanonu nebo eurokapsy uloží "úkoly", které doma vytvořily (obrázky, pracovní listy, výrobky, fotografie....) a až to bude možné, přinesou portfolio ukázat do školky paní učitelce. Zřídili jsme pro vás nový e-mail motylcihostoun@seznam.cz,na který nám můžete posílat naskenované pracovní listy, které již děti splní.

Zde najdete další různé nápady a náměty na práci s předškolními dětmi, nabízíme Vám odkazy pro dobu, kdy děti nemohou docházet do mateřské školy, ať již z důvodu karantény (třídy, školy), nebo z důvodů jiných a hodí se mít po ruce náměty jak děti zabavit i rozvíjet.

https://edu.ceskatelevize.cz/

https://decko.ceskatelevize.cz/

https://www.detsky-web.cz/

https://www.detskestranky.cz/tag/predskolaci/

https://cz.pinterest.com/

https://www.sikovny-cvrcek.cz/

...a ještě pár rad na závěr:

  • Udělejme si na dítě čas, kdy se nebudeme věnovat jiným činnostem, kdy budeme plně zaměřeni na dítě a na to, co dělá, co děláme.
  • Povídejme si s dítětem, vyprávějme si.
  • Každý den si najděme chvíli na čtení, třeba každý večer před spaním, u našich dětí je velmi oblíbené. Můžeme si z toho vytvořit krásný večerní rituál.
  • Důvěřujme svému dítěti. Zvládne toho hodně, pokud k tomu dostane příležitost. Nebojme se, že rozbije talíř, vyleje vodu, rozsype mouku... to se přece stane i nám. Využijme takové situace k tomu, že není problém chybovat. "Chyba je náš kamarád" - děti toto pravidlo velmi dobře znají. Není nutné, aby všechno zvládalo na "jedničku", nemusí být dokonalé. Důležité je, že si chybu uvědomí, má šanci ji napravit, třeba jen tím, že dá samo vše do pořádku.
  • Zapojujme dítě do běžných činností doma, v zahradě i v dílně.
  • Hrajme s dítětem běžně dostupné hry (pexeso, Černý Petr, kvarteto; Člověče, nezlob se!...).
  • Učme dítě dodržovat pravidla (chování, stolování...).
  • Děti jsou zručnější, než si myslíme, dovolme jim to předvést při sebeobsluze - nechme je samotné se oblékat a svlékat, zavázat tkaničky, zapnout knoflíky, uložit si oblečení, ustlat postel, nalít si čaj, připravit si svačinku...